Pondělí, 3 října, 2022
aktualne

Burj Al Arab si v létě můžete dovolit i Vy. Počasí je horké jako na jihu Španělska

Dubaj je lákadlem i během letních měsíců, důvod je jednoduchý. S létem sice stoupají teploty, na druhé straně výrazně klesají ceny luxusních hotelů. Ty tak umí cestovatelé sehnat už od zhruba 20 eur na jednu noc. Dubaj je jednou z destinací, ve které každý rok vyroste nejvíc nových hotelů. Rekreanti mají na výběr široké možnosti, samotný výběr hotelu záleží na tom, co chtějí v Dubaji během své cesty zažít.

Dubai Marina je oblíbeným letoviskem emirátu.
Sezóna Dubaje začala pandemií a od té doby nepřestala. Emirát se stal během loňského roku nejprodávanější dálkovou letenkou slovenských rekreantů a také celkově nejprodávanější letenkou zimy 2021 a 2022.

Na stejný titul aspiruje iv roce 2022, navzdory rostoucím teplotám totiž prodej letenek podle dat Pelikán.sk neutichá ani během letních měsíců.

„Během června rostl prodej letenek do Emirátů o téměř 30 procent ve srovnání s předpandemickým rokem 2019 ao 85 procent ve srovnání s rekordním loňským rokem Dubaje,” vysvětluje Patrik Vas z Pelikán.sk.

Zájmu o Emiráty v čele s Dubajem přejí i nízkonákladová spojení z Vídně či Budapešti – spojení do Dubaje a Abu Dhabi spustil nízkonákladový dopravce Wizz Air loni, díky čemuž klesla i průměrná cena zpáteční letenky – o 23 procent.

„Dubaj má pro cestovatele každý rok nové atrakce, pro které se do Emirátů vyplatí vracet i opakovaně. Jen koncem loňského roku si město připsalo dva nové rekordy – největší vyhlídkové kolo na světě Ain Dubai, zda podle domácích nejkrásnější budovu světa v podobě nového Muzea budoucnosti. Jeho stavba trvala jednu dekádu, konzultována byla také s NASA,” dodává Vas.

Starosti by rekreantům nemělo dělat ani klima: „Dávno neplatí, že v Dubaji se během léta nedá kvůli vysokým teplotám vydržet. Právě léto je výborným časem k návštěvě, teploty jsou vyšší o 5–10 stupňů ve srovnání s horkem, které jsme zažili už i na Slovensku. Návštěvě se když tak vyplatí vyhnout v září, kdy jsou teploty nadále vysoké, avšak přidává se k nim velká vlhkost. Vysoké teploty během sucha lze příjemně přečkat u vody.”

Dubai marina with modern skycrapers

Nejlepším důvodem k návštěvě během léta je podle Vasa zejména šetření dovolenkového rozpočtu – zpáteční letenky do Dubaje seženou rekreanti na cenovce od přibližně 150 eur. Klesají i ceny hotelů, ty umí rekreanti sehnat od cenovky pár desítek eur na noc – spolu se stravováním formou snídaně.

„Největší slevy na hotely v Dubaji začínají právě v červenci. Neplatí to pouze na nižší kategorie, ale na naprosto všechny typy ubytování od pěkné čtyřhvězdy až po nejluxusnější resorty světa.

Legendární Burj Al Arab, nejluxusnější a podle mnohých dokonce sedmihvězdičkový hotel, stojí v červenci pět set eur na osobu na noc. Ta samá noc vyjde v listopadu na pět tisíc eur,“ dodává Vas.

pr článek

Další články autora