Čtvrtek, 23 března, 2023
aktualne

Jin a jang nejen ve stravě, jak na to?

Víte, že vzájemná polarita jin a jang může dokonce ovlivnit to, jak se stravujeme? Co bychom v souladu s touto polaritou vlastně měli jíst?

Nemusíme být přílišní příznivci duchovních nauk, abychom připustili, že na úsloví, že jsme to, co jíme, cosi je. To, co si vkládáme na talíř, nás skutečně nemalou měrou ovlivňuje. A platí to i pro stravování v souladu s jin a jang.

To by mělo být v harmonii. Jinak si snadno způsobíme přetížení trávicího systému a celého organismu. Stravování podle jin a jang má tudíž poměrně pevně daný harmonogram. 

Potraviny se dělí na ty, které jsou více jin, více jang nebo zcela neutrální. Jin je třeba zelenina, to znamená okurky, česnek či brambory. Jang je třeba pečivo, maso nebo tvrdé sýry. Za neutrální se považují třeba semínka a ořechy. A co ještě „umí“ jin a jang?

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je gravitace nebo  kdo to byl Erós a co vše se můžete dozvědět o mytologii.

pr článek

Další články autora